doseray  

venturi taşıma sistemleri

 

DOSERAY & SULTAN MAKİNA LTD.ŞTİ.

+90 226 353 21 21

info@doseray.com         www.doseray.com

siklon

venturi Tasarımı

Endüstriyel tesisler için spesifik venturi çözümleri

siklon imalat

Venturi Siklon Sistemleri

Venturi taşıma sistemleri için siklon ve filtre dizaynı

Venturi Tasarımı

Pnömatik taşıma modellerinden biri olan venturiler kendi içinde bir takım faklılıklara sahiptir.

1-Yüksek debili fanlar ile birlikte kullanılan venturi konveyörler

2-Yüksek basınçlı hava ile birlikte kullanılan venturi konveyörler

3a-Alçak basınç kompresörü -blower ile kullanılan venturiler

3b-Orta basınçlı fanlar, hava körükleri ile birlikte kullanılan venturiler.

Yukarıda sayılan hava üretecine göre venturi boyutları, boru çapları, taşıma hızları vs kendi içinde farklılık gösterir. Bu durum prosese göre faklılık gösterir.

venturi eductor dizayn

VENTURİ PDF

Hangi venturi tipini seçmeliyim?

Pnömatik iletim sistemlerin Venturiler sadece taşıma amaçlı kullanılmazlar, bazı proseslerde taşımanın yanı sıra başka işlevlere de sahip olurlar.Örnek verilecek olursa bunların en başında, yüksek debili fan ile kurutma ve taşıma işlemlerini yapılmasına yardımcı olurken, sıvı venturilerinde gübre karıştırma,işleminde etkin rol oynarlar. Yüksek debili fanlar ile birlikte kullanılan venturiler ise plastik , tekstil sektöründe atık,ıskarta,kırıl, yan ürünleri taşımak için kullanılırlar. Bu yüzden prosesinize uygun venturi seçimi her zaman çok büyük önem arz eder.

venturi atık

Çözüm sunduğumuz venturiler

 Firmamız yukarıda sayılan venturi tiplerinden sadece 3. kısıma giren, blower ile birlikte kullanılabilen orta basınç kompresör-blower-fanlar yardımı ile transferine yönelik çözümler sunmaktadır. Bu venturi tipleri, genellikle granül ve katı akışkan olarak ifade edilen proseslerde kullanılır. Özellikle rotary valve kullanılamayan, reçineli, yapışkan vb gibi özelliklere sahip olan basit ve düşük kapasiteli çözümler sunar. Ürettiğimiz tüm venturiler siklon ve filtre tasarımı ile birlikte anılması gerekir. Venturinin tek başına hammaddeyi sevk etmesi bir anlam ifade etmez. Transfer yapılacak yerde mutlaka bir seperasyon işlemina tabii olması gerekir. Bu yüzden her venturi mutlak bir filtre veya seperatör ile birlikte anılmalıdır.

venturi pice, venturi ejector


DOSERAY Venturi Siklon Tasarımı

Tasarım ve imalatını yaptığımız siklonlardaki ana prensip,  endüstriyel tesisler için yüksek dayanıma sahip ürünler üretmektir. Her türlü toz prosesleri için imalatını yaptığımız siklonlar filtreler ile kombine çalışarak en yüksek verime ve toz tutma becerisine ulaşmaktadır.

VENTURİ SİKLON FİLTRE 

siklon tasarımı siklon
  •  
  •  

Etiketler:Venturi eductor, venturi eductors, venturi ejector, venturi ejectors, venturi nozzle, venturi nozulu, ejektör pompa, eductor, air venturi, venturi valve, venturi pump, venturi vacuum, air venturi compressor, venturi vacuum pump, foam eductor, venturi vacuum generator, what is venturi